Shoichiro Toyoda: (nie-)znane fakty z życia i cytaty

W wieku 97 lat odszedł Shoichiro Toyoda. Choć wraz z odejściem Shoichiro Toyody, prawdziwego tytana motoryzacji i lidera przemysłu, kończy się pewna epoka, to jednak dorobek zawodowy Toyody sprawił, że jego osiągnięcia obecne są w wielu aspektach życia każdej osoby związanej z branżą motoryzacyjną. Oto największe osiągnięcia życiowe, fakty i cytaty z Shoichiro Toyody.

Shoichiro Toyoda: legendarny wnuk i syn legendarnych przywódców Toyoty

Kim był i czym się wsławił Shoichiro Toyoda?

Ten wpis oddaje hołd nietuzinkowej postaci, którą był pan Shoichiro Toyoda. Przedstawia największe osiągnięcia życiowe Toyody, ważne cytaty o motoryzacji oraz fakty o hybrydach, które masowo wprowadził na rynek.

Wnuk założyciela Toyoda Automatic Loom Works Sakichi Toyoda, syn założyciela Toyota Motors Kiichiro Toyody, który założył Toyotę w 1937 roku. Po przejściu na emeryturę w 1999 roku Shoichiro Toyoda aż do swojej śmierci w 2023 r. pełnił funkcję honorowego prezesa Toyota Motor Corporation.

Shoichiro Toyoda był często nazywany „Panem Motorem” za swój wkład w przemysł motoryzacyjny jako były dyrektor generalny i przewodniczący Toyota Motor Corporation.

Shoichiro Toyoda: najważniejsze osiągnięcia prezesa Toyoty

Oto niektóre z kluczowych osiągnięć, jakie Shoichiro Toyoda dokonał w ciągu swojego życia:

Rozszerzenie globalnego zasięgu Toyoty. Pod jego kierownictwem Toyota rozbudowała swoje zakłady produkcyjne i sieci sprzedaży na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem Stanów Zjednoczonych, które są obecnie jednym z najważniejszych rynków Toyoty.

Wprowadzenie na rynek i rozwój luksusowej marki Lexus. Lexus, który powstał w 1989 roku (ściślej — w 1983 jako Toyota Project F1, Flagship One) jako należąca do Toyoty japońska marka samochodów, miał zapełnić niszę na rynku i zawalczyć o segment premium. Wprowadzenie Lexusa było ważnym punktem zwrotnym dla Toyoty, umożliwiając firmie konkurowanie z innymi markami samochodów klasy premium na rynku globalnym.

Promocja pojazdów przyjaznych środowisku: Shoichiro Toyoda był zdecydowanym zwolennikiem rozwoju pojazdów przyjaznych środowisku, a Toyota była jednym z pierwszych producentów samochodów, którzy wprowadzili pojazdy hybrydowe. Technologia hybrydowa Toyoty jest obecnie szeroko stosowana w całej branży. A więc Toyoda może być uważany za ojca hybrydy. Hybrydowa Toyota Prius, która zawdzięcza jemu swoje powstanie, została pierwszym popularnym modelem auta osobowego z napędem hybrydowym.

Rozszerzenie możliwości badawczych i rozwojowych Toyoty: Shoichiro Toyoda nadzorował rozwój możliwości badawczo-rozwojowych Toyoty, co pozwoliło firmie na opracowanie nowych technologii i wyprzedzenie konkurencji na rynku globalnym.

Promowanie wzmocnienia pozycji pracowników: Shoichiro Toyoda wierzył w znaczenie wzmacniania pozycji pracowników i promowania pozytywnej kultury korporacyjnej. Zachęcał do pracy zespołowej, komunikacji i skupienia się na zadowoleniu klienta.

Przywództwo i wkład Shoichiro Toyody w przemysł motoryzacyjny wywarły trwały wpływ na Toyotę i całą branżę.

Shoichiro Toyoda: cytaty o autach i motoryzacji

Shoichiro Toyoda, były dyrektor generalny i prezes Toyoty, był znany ze swojego innowacyjnego przywództwa i wnikliwego spojrzenia na biznes i przemysł motoryzacyjny. Oto najciekawsze cytaty Shoichiro Toyody:

  • Najważniejszą rzeczą w zarządzaniu jest posiadanie długoterminowego spojrzenia, myślenie o tym, gdzie firma będzie za 10 lub 20 lat, a nie grzęźnięcie w codzienności.
  • Firma jest jak samochód. Nigdzie nie pojedzie, jeśli silnik nie jest uruchomiony.
  • Toyota to nie technologia. Toyota to ludzie, którzy tu pracują.
  • W naszym biznesie to nie produkcja samochodów jest najważniejsza. Najważniejsze jest uszczęśliwianie klientów.

O HYBRID HERO. Serwis baterii hybrydowych, których oferuje diagnostykę i naprawę baterii hybrydowych HEV. Poprzez sieć placówek partnerskich w Europie oraz usługę mobilnego serwisu oferujemy takie usługi, jako regeneracja baterii hybrydowych HEV takich marek, jak Toyota, Lexus, Citroen i Peugeot. Komunikat Check hybrid system? Baterie  hybrydowe poddane naprawie w HYBRID HERO służą długie lata, mając udzieloną 24-miesięczną gwarancję.

Jako partner hybrydowy wspieramy kierowców samochodów nawet mniej popularnych aut hybrydowych. Prowadzimy obsługę i remont baterii hybrydowych Toyota Avalon, Toyota Alphard, Lexus RX 500h, Lexus LC Hybrid, Honda hybrydowa (różne modele), Citroën C5, Peugeot 508 RXH HYbrid4 i in.

WhatsApp
Messenger
Email
Phone
Messenger
WhatsApp
Phone
Email