Check hybrid system

Komunikat Check hybrid system, podczas gdy wyświetla się w Twoim samochodzie, nie zawsze oznacza, że jest coś nie tak z baterią, jednak jest to najczęstsza przyczyna błędu.

Poniżej podaliśmy trochę więcej informacji na temat błędów, z jakimi możecie się spotkać w swoich samochodzie. Jeżeli jesteś ciekaw co zrobić gdy zobaczysz u siebie komunikat check hybrid system, to czytaj dalej…!

Najczęstsze komunikaty check hybrid system

ECU akumulatora wylicza stan naładowania (SOC) akumulatora HV, zapewniając temperaturę, dzięki której może zagwarantować nam najwyższą wydajność. Co więcej, sprawdza obecność usterek w pracy zespołu akumulatora i w razie takiej potrzeby ogranicza lub uniemożliwia cały proces ładowania.

1. Błąd P0A80  Replace Hybrid Battery Pack

1. Błąd P0A80  Replace Hybrid Battery Pack (najczęściej występujący błąd) – konieczna wymiana akumulatora trakcyjnego. Potencjalnymi powodami dla tego błędu mogą być:
-znaczna degradacja modułów baterii hybrydowej
-zbyt duże rozbieżności pojemnościowe
-zbyt duże rozbieżności napięciowe
-zawyżona rezystancja wewnętrzna poszczególnych ogniw

2. Błąd P0A7F Hybrid battery pack deterioration

2. Błąd P0A7F Hybrid battery pack deterioration (drugi najczęściej występujący błąd, czasem mogą występować razem) – wówczas całkowita odporność akumulatora jest wyższa od standardowej, a różnice pomiędzy pojemnością modułów akumulatora jest wyższa od maksymalnego dopuszczalnego odchylenia.

3. Błąd P3000

3. Błąd P3000 – także podczas jazdy SOC może dojść do krytycznie minilanych wartości naładowania baterii, z powodu braku załączenia się silnika cieplnego w wyniku braku paliwa. Kod ten zapamiętuje różne przyczyny tej usterki:

  • 123- usterka systemu akumulatora HV
  • 125- przypalony bezpiecznik z powodu wysokiego napięcia
  • 388- usterka systemu zapobiegającego rozładowaniu się akumulatora
  • 389- spadek wysokiego napięcia
  • 603- usterka układu chłodzenia wysokiego napięcia.

4. Błąd P0A1F

4. Błąd P0A1F – kod błędu wskazuje usterkę w elektronice ECU i również w układzie kontrolnym akumulatora.

Teraz gdy poznaliście podstawowe przyczyny wyświetlania się komunikatów check hybrid system, nie lekceważcie żadnych migających, świecących się kontrolek, ani sygnałów, ponieważ jeżeli okaże się to być bardzo ważna usterka, to Wasza hybryda może znacznie skrócić swój żywot.

WhatsApp
Messenger
Email
Phone
Messenger
WhatsApp
Phone
Email